" />

Zīdaiņi un bērni

Pasīvā smēķēšana saistīta ar dzirdes zudumu pusaudžiem

Doctus .|Jūnijs 2011

Pasīvās smēķēšanas ekspozīcija grūtniecības laikā un zīdaiņa vecumā ir saistīta ar paaugstinātu dzirdes zuduma risku pusaudžiem, ziņots Otolaringoloģijas – Galvas un Kakla ķirurģijas arhīva jūlija numurā (Archives of Otolaryngology-Head and Neck Surgery) 

Aptuveni 60% amerikāņu bērnu ir pakļauti pasīvās smēķēšanas ekspozīcijai. Pētījuma laikā tika meklēta saistība starp pasīvo smēķēšanu prenatāli vai bērnībā un dažādiem veselības stāvokļiem: no zema dzimšanas svara un respiratorām infekcijām līdz uzvedības problēmām un vidusauss iekaisumam. 
lasīt vairāk »

Pasliktināta dzirde var paaugstināt kritienu risku

Doctus .| 2012. gada 29. februāris

Dzirdei pasliktinoties par katriem 10 decibeliem, izredzes piedzīvot kritienu pieaug, salīdzinot ar tiem, kuriem nav dzirdes problēmu, ziņo Baltimorā veikta pētījuma rezultāti. 

Pētījumā tika izmantoti dati no Nacionālā veselības un uztura izvērtēšanas pētījuma, kurš tika veikts laika posmā starp 2001. un 2004.gadu. Pētījumā iekļāva 2017 dalībniekus vecumā no 40 līdz 69 gadiem. Visiem dalībniekiem tika veikta audiometriskā testēšana, objektīva vestibulārā līdzsvara testēšana un viņi visi aizpildīja aptaujas anketu par kritieniem iepriekšējos gados. 
Kopumā 14,3% dalībnieku dzirdes zudums bija lielāks par 25 decibeliem un 4,9% dalībnieki atzīmēja, ka ir piedzīvojuši kritienus gadu pirms aptaujas.
lasīt vairāk »